27 Mart 2017 Pazartesi
"Her Okula Bir Müzik Odası" Projesi Yol Almaya Devam Ediyor...
Radyo D, eğitimde müziğin önemine değinmek için bir sosyal sorumluluk kampanyası başlatmıştı. ‘‘Her Okula, Bir Müzik Odası" projesi kapsamında, ihtiyaç sahibi okullarda müzik odaları yapılıyor ve müzik enstrümanları Radyo D tarafından sağlanıyor. 

Böylelikle binlerce öğrencinin müzikle tanışması ve bir müzik aleti çalabilmesine olanak tanınıyor. Bu özel sosyal sorumluluk projesinin ikinci ayağının açılışı, bugün Bağcılar Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nde gerçekleşti.


Sanatçı Sinan Akçıl, Doğan Radyo Grup Başkanı Sezgin Onat, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Bağcılar Kaymakamı Erdal Çakır, Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, radyocular, eğitim camiası ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen 
"Radyo D Müzik Odası"nın açılışında bu özel sosyal sorumluluk projesinin önemi vurgulandı.

Radyo D'nin "Her Okula Müzik Odası" projesinin ikinci ayağı kapsamında okulun müzik odası yapıldı ve müzik enstrümanları Radyo D tarafından sağlandı. Öğrencilerin müzikle iç içe olmasını amaçlayan proje kapsamında, Radyo D tarafından temin edilen piyano, keman, darbuka, bağlama, nota sehpaları, mikrofon ve gitarlar Bağcılar Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi müzik odasına bağışlandı. Projenin ilk ayağının açılışı, Şişli Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nde gerçekleşmişti.

Radyo D'nin eğitim alanındaki bu özel sosyal sorumluluk projesini gönülden desteklediğini belirten Sinan Akçıl, projenin açılışında bulunmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Akçıl, müzik eğitimi için böylesine özel bir proje yürüten Radyo D'yi kutlarken, projenin devamını diledi.
PAYLAŞ            


Diğer Haberler