22 Şubat 2017 Çarşamba
Sıla'nın Yeni Albümü: Vaveyla
2007 yılında kendi adını taşıyan albümünü çıkaran Sıla, "...Dan Sonra" isimli şarkısı ile dikkatleri üzerine çekerek "En İyi Çıkış Yapan Sanatçı" ödüllerine  layık görüldü. Sözleri ve besteleriyle çok konuşulan ve beğeni toplayan sanatçı, 2. albümü "İmza" ile bu sefer de 2009 yılında "Yılın Kadın Sanatçısı", "Yılın Albümü" ve "Yılın Şarkısı" gibi birçok ödül alarak yerini sağlamlaştırdı. 

Sıla 2010 yılında "Konuşmadığımız Şeyler Var" isimli albümü ile en çok satan albümler ve en çok dinlenen şarkılar listelerinin en üst sıralarından uzun süre inmedi. Verdiği konserler ile başarısını her geçen gün büyüten sanatçının, 2012 Mart ayında sevenlerine sürpriz olarak DVD+CD'den oluşan "Joker" isimli projesi piyasaya sürüldü ve Sıla eski şarkılarının yeni versiyonlarını seslendirerek yine satış listelerinde ve dijital platformlarda zirveye oturdu.
 
9 Ekim Salı günü "Vaveyla" isimli albümü ile müzikseverlerin karşısına çıkan olan Sıla; sözleri kendisine ait olan ve bestesini Efe Bahadır ile ortak yaptığı "İmkânsız" isimli çıkış şarkısını, tüm radyo ve dijital ortamlardan müzikseverlerin beğenisine sundu. 
 
2012 senesinde ilk çıkışta yüksek adet basılan nadir albümlerden biri olma özelliği taşıyan "Vaveyla" albümünde iki adet versiyon dahil olmak üzere toplam 13 şarkı bulunuyor. Albümün mastering çalışmasını Adele, Beyonce, Maroon 5 ve Usher gibi dünya starlarının albümlerinde çalışan Tom Coyne üstlendi. Babajim stüdyolarında titiz bir çalışma sonucunda tüm kayıtların canlı enstrümanlar ile akustik kaydedildiği "Vaveyla" albümünde, tüm yaylı kayıtlar da ünlü topluluk Bratislava Senfoni Orkestrası tarafından çalındı.
 
*Vaveyla: a. (va:veyla:, l ince okunur) Çığlık
 
Şarkı Sıralaması;

1. Çocuk (söz: Sıla Gençoğlu, müzik: Sıla Gençoğlu&Efe Bahadır)
2. Her şey yolunda (söz: Sıla Gençoğlu, müzik: Efe Bahadır)
3. Açık deniz (söz: Sıla Gençoğlu, müzik: Sıla Gençoğlu&Efe Bahadır)
4. İmkânsız (söz: Sıla Gençoğlu, müzik: Sıla Gençoğlu&Efe Bahadır)
5. Panik atak (söz: Sıla Gençoğlu, müzik: Kerem Türkaydın)
6. Hâla (söz: Sıla Gençoğlu, müzik: Efe Bahadır)
7. Esaret (söz: Sıla Gençoğlu, müzik: Efe Bahadır)
8. Zor sevdiğimden (söz & müzik: Sıla Gençoğlu)
9. Leylâ (söz: Sıla Gençoğlu, müzik: Sıla Gençoğlu&Efe Bahadır)
10. Issız ada (söz: Sıla Gençoğlu, müzik: Kerem Türkaydın)
11. Aslan gibi (söz: Sıla Gençoğlu, müzik: Sezen Aksu)
12. (K)açık deniz (versiyon düzenleme: Burak Erkul & Arzu Alsan)
13. (c)esaret (versiyon düzenleme: Burak Erkul & Arzu Alsan)
 
 

PAYLAŞ            


Diğer Haberler