23 Şubat 2017 Perşembe
10. Alanya Caz Günleri Radyo D'nin Sponsorluğunda 20-23 Eylül'de!
Son yıllarda gerçekleştirdiği kültürel ve sanatsal etkinliklerle Türkiye'nin önemli kültür-sanat şehirlerinden biri haline gelen Alanya,  4 gün boyunca caz günlerine ev sahipliği yapıyor.

Alanya Belediyesi tarafından organize edilen,  Radyo D sponsorluğunda gerçekleşen Alanya Uluslararası Caz Günleri, 2012'de 10. yılını kutluyor. Bugüne kadar Türkiye'den ve yurt dışından 150'yi aşkın sanatçıyı ağırlayan Alanya Uluslararası Caz Günleri bu yıl da yine dopdolu bir program ile sanatseverlerle buluşacak.

 
20–23 Eylül 2012 tarihleri arasında Tarihi Kızıl Kule Meydanı'nda Alanya Kalesi'nin ışıkları altında gerçekleşecek 10. Alanya Uluslararası Caz Günleri, her yıl olduğu gibi bu yıl da dünyaca ünlü caz sanatçılarını Alanya'da ağırlayacak. 

Alanya Uluslararası Caz Günleri'nin açılışını Brezilya ve Afrika ritimlerini ustalıkla kombinleyen, Hollanda'dan Afro-Amerikan şarkıcı "Ntjam Rosie" ile yapacak.

21 Eylül 2012 Cuma gününde ise; bugünlerde Avrupa ve Amerika'da herkesin konuştuğu piyanist, şarkıcı genç müzisyen "Karsu Dönmez" sevenleriyle buluşacak. 

22.Eylül.2012 Cumartesi gününde ise; Polonya'lı piyanist, besteci, aranjör, eğitimci ve müzikolog  "Janusz Szprote" un kurmuş olduğu "Young@Hearts Band" grubu Alanyalı caz severlerle buluşacak. 

Repertuarında Klasik caz,  Türk ve Polonya Halk Müziğini esas alan çalışmalara yer veren "Young@Hearts Band" grubu sahneye, Piyano'da Janusz SZPROT, Bas Gitar'da Kamil ERDEM, Saksafon'da Yahya DAİ, Davul'da ise Ferit ODMAN ile çıkacak. Grubun vokalistiğini ise uluslararası platformda birçok ödüle sahip Meltem EGE gerçekleştirecek. 


10. Alanya Uluslararası Caz Günleri'nin son gününde ise; Saksafon'da Kürşat BAŞAR'ın,  Piyano'da Burçin BÜKE'nin, Kontrabas'da Uğur YALÇIN'ın, Davul'da Batuhan BÜYÜKDOĞAN'ın yer alacağı "Kürşat Başar Quintet" grubu sahne alacak. Vokalde Şenay LAMBAOĞLU'nun  eşlik edeceği  "Kürşat Başar Quintet" grubu festivalin son gününde caz severleri 1930'lara götürecek...Tarih: 20–23 Eylül 2012
Saat: 21.00
Yer: Alanya Tarihi Kızıl Kule Meydanı

PAYLAŞ            


Diğer Haberler